ViPApart & Studio Charly

Promy

Za względu na swoje specyficzne położenie mieszkańcy Świnoujścia, by dostać się na wyspę lub odwrotnie, korzystają z promów. Innej możliwości nie ma, jeżeli pragniemy wydostać się na polską stronę. Sprawa promów budzi kontrowersje i jest zarzewiem konfliktów między mieszkańcami miasta, a jego władzami. Mimo, że promy kursują regularnie, perspektywa codziennego przeprawiania się nie jest optymistycznym rozwiązaniem dla mieszkańców, gdyż zabiera bardzo dużo czasu. Inaczej przedstawia się sytuacja w stosunku do turystów, dla których przeprawa promowa jest atrakcją.    
Mamy dwie przeprawy promowe, pierwsza z nich jest to przeprawa do centrum miasta, a promy noszą nazwę Bielik. Ta przeprawa dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców miasta, w weekendy dostępna dla wszystkich.
Drugi typ promów, to duże promy zwane Karsiborami, to przeprawa dla gości, turystów. Przeprawiając się promem właśnie tego rodzaju możemy podziwiać krainę 44 wysp, naocznie przekonując się o mnogości wysp otaczających Świnoujście. Przeprawa promowa dla wszystkich jest bezpłatna. Trwa około 10 minut i przy słonecznej pogodzie stanowi doskonały relaks i rozrywkę.

TERMINAL PROMOWY ŚWINOUJŚCIE
Jeden z najnowocześniejszych terminali promowych na Bałtyku, położony w części portowej Świnoujścia – w dzielnicy Warszów na wyspie Wolin. Jest największym i najnowocześniejszym z czterech polskich terminali promowych.

Slideshow
Prom_Bielik_II IMG20120705_003 IMG_4692 800px-Przeprawa_promowa_Bieliki_Świnoujście_Uznam 80_4329990203ff902146cece3fef4fee1395b393ce IMG_4856

Zapytaj o nocleg

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Newsletter

Powiadamiaj o nowych ofertach
/td>
Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
ViPApart & Studio Charly